Fotovoltaika Tepelná čerpadla

Kombinace fotovoltaické elektrárny s tepelným čerpadlem pro maximální úsporu

Pokud je primárním cílem energetická optimalizace vašeho domu, tedy snížení nákladů na minimum, tak jste zde dobře. Správným výběrem komponent a nastavením na míru vaší denní rutině, dokáže fotovoltaická elektrárna v kombinaci s tepelným čerpadlem ušetřit až těžko uvěřitelných 90 % nákladů na elektrickou energii.

Fotovoltaická elektrárna

Vhodně orientované panely s optimálním nastavením sklonu, vyprodukují dostatek elektrické energie pro běžný chod vašich elektrických zařízení. Pokud zrovna energii nedokážete spotřebovat celou a přitom fotovoltaika jede na plný výkon, vyřešíte to použitím Virtuální baterie, nebo přímo fyzickou baterií, o které si řekneme více v tomto článku.

Tepelné čerpadlo

Kromě výše zmíněného putuje z fotovoltaické elektrárny energie také do tepelného čerpadla.V chladných měsících se tepelné čerpadlo postará o vytopení domu a zajistí, aby z vaší sprchy tekla vždy teplá voda. Nejefektivnějším způsobem vytápění domu je v současnosti tepelné čerpadlo. Námi dodávaná tepelná čerpadla značky Viessman se vyznačují faktorem výkonnosti systému 5, v režimu vytápění podle normy EN 14511. To znamená, že z 1 kWh spotřebované elektřiny na provoz čerpadla vyrobí 5 kWh tepla.

Kombinace fotovoltaiky a tepelného čerpadla

Všechna námi dodávaná tepelná čerpadla umí také chladit a lze na ně připojit kazetu klimatizace, jinými slovy výroba elektrické energie prostřednictvím fotovoltaických panelů, v kombinaci s tepelným čerpadlem, vám zaručí po celý rok stabilní teplotu v domě, napájení elektrických zařízení a to vše nejúspornější cestou, jaká je v současnosti k dispozici.

Návratnost investice 3 – 6 let

Přesná doba návratnosti, respektive výše úspor, je ovlivněna více faktory jako je dispozice domu, orientace střechy a zejména stávající systém vytápění. Pro příklad přechod z elektrokotle přinese úsporu až 90 % (cca 50.000 Kč / ročně), přechod z plynového kotle až 50 % a v případě plynového kondenzačního kotle až 30 %.

Garantovaná dotace až 150 000 Kč

Pokud vás fotovoltaika v kombinaci s tepelným čerpadlem zaujala, instalační firmy Vám spočítají úsporu pro váš konkrétní dům a připraví individuální nabídku. Doporučujeme poptat instalaci u více firem, ať si poté můžete jednotlivé nabídky porovnat a vybrat si tu, která se Vám zdá z hlediska poměru cena/výkon nejrozumnější. Přejděte do naší sekce Instalační firmy a uvidíte seznam našich ověřených a doporučených firem, které mají velmi pozitivní recenze zákazníků a již desítky úspěšných realizací.